Super Saturday 04/03/2017

Cosmo Charlie (USA) trained by Doug Watson
Cosmo Charlie (USA) trained by Doug Watson
Nobelium (USA) trained by Rashed Bouresly
Untitled
Victor Kalejs (USA) trained by Roy Kvisla
Han Sense (USA) trained by Maria Ritchie
Han Sense (USA) trained by Maria Ritchie
Victor Kalejs (USA) trained by Roy Kvisla
Cosmo Charlie (USA) and Pat Dobbs come first in the Al Bastakiya Listed trained by Doug Watson
Untitled
Cosmo Charlie (USA) and Pat Dobbs come first in the Al Bastakiya Listed trained by Doug Watson
Untitled
Cosmo Charlie (USA) and Pat Dobbs come first in the Al Bastakiya Listed trained by Doug Watson
Untitled
Dylan Mouth (IRE) trained by Marco Botti
Wild Dude (USA) trained by Michael Halford, Best Turned Out
Cosmo Charlie (USA) and Pat Dobbs come first in the Al Bastakiya Listed trained by Doug Watson
Untitled
Wild Dude (USA) trained by Michael Halford, Best Turned Out
Chris Hayes first onboard Morawij (GB) in the Mahab Al Shimaal Group 3 trained by Dhruba Selvaratnam
High On Life (GB) trained by Salem Bin Ghadayer
Dios Corrida (JPN) trained by Yoshitada Takahashi
Chris Hayes first onboard Morawij (GB) in the Mahab Al Shimaal Group 3 trained by Dhruba Selvaratnam
Untitled
Team Watson
Cosmo Charlie (USA) and Pat Dobbs come first in the Al Bastakiya Listed trained by Doug Watson
The Burj Nahaar Group 3 goes to Mickael Barzalona and Heavy Metal (GB) trained by Salem Bin Ghadayer
Postponed (IRE) trained by Roger Varian
Untitled
Heavy Metal (GB) trained by Salem Bin Ghadayer
Untitled
Prize Money (GB) trained by Saeed Bin Suroor wins the Dubai City Of Gold Group 2 under Adre De Vries
The Burj Nahaar Group 3 goes to Mickael Barzalona and Heavy Metal (GB) trained by Salem Bin Ghadayer
Fabulous One (NZ) trained by Chris So
Watchable (GB) trained by David O'Meara, Best Turned Out
Ross (IRE) trained by Peter Schiergen
The Burj Nahaar Group 3 goes to Mickael Barzalona and Heavy Metal (GB) trained by Salem Bin Ghadayer
Prize Money (GB) trained by Saeed Bin Suroor wins the Dubai City Of Gold Group 2 under Adre De Vries
Krypton Factor (GB) trained by Fawzi Naas
The Right Man (GB) trained by Didier Guillemin
William Buick first onboard Jungle Cat (IRE) trained by Charlie Appleby in the Nad Al Sheba Turf Spr
Chris Hayes first onboard Morawij (GB) in the Mahab Al Shimaal Group 3 trained by Dhruba Selvaratnam
Saeed Bin Suroor
William Buick first onboard Jungle Cat (IRE) trained by Charlie Appleby in the Nad Al Sheba Turf Spr
Chris Hayes first onboard Morawij (GB) in the Mahab Al Shimaal Group 3 trained by Dhruba Selvaratnam
Untitled
Solar Flair (GB) trained by William Knight
The Burj Nahaar Group 3 goes to Mickael Barzalona and Heavy Metal (GB) trained by Salem Bin Ghadayer
William Buick first onboard Jungle Cat (IRE) trained by Charlie Appleby in the Nad Al Sheba Turf Spr
Untitled
Prize Money (GB) trained by Saeed Bin Suroor wins the Dubai City Of Gold Group 2 under Adre De Vries
Le Bernardin (USA) trained by Ali Rashed Al Raihe
Chris Hayes first onboard Morawij (GB) in the Mahab Al Shimaal Group 3 trained by Dhruba Selvaratnam
Untitled
Chris Hayes first onboard Morawij (GB) in the Mahab Al Shimaal Group 3 trained by Dhruba Selvaratnam
Chris Hayes first onboard Morawij (GB) in the Mahab Al Shimaal Group 3 trained by Dhruba Selvaratnam
Famous Kid (USA) trained by Saeed Bin Suroor
Chris Hayes first onboard Morawij (GB) in the Mahab Al Shimaal Group 3 trained by Dhruba Selvaratnam
Untitled
Postponed (IRE) trained by Roger Varian
Solar Flair (GB) trained by William Knight
Mizbah (GB) trained by Doug Watson
Furia Cuzada (CHI) trained by Erwan Charpy
Long River (USA) trained by Salem Bin Ghadayer wins the Al Maktoum Challenge Round 3 Group 1, giving
Long River (USA) trained by Salem Bin Ghadayer wins the Al Maktoum Challenge Round 3 Group 1, giving
Furia Cuzada (CHI) trained by Erwan Charpy
Long River (USA) trained by Salem Bin Ghadayer
Furia Cuzada (CHI) trained by Erwan Charpy
Decorated Knight (GB) and Andrea Atzeni trained by Roger Charlton win the Jebel Hatta Group 1
Decorated Knight (GB) and Andrea Atzeni trained by Roger Charlton win the Jebel Hatta Group 1
Francois-Xavier Bertras
Long River (USA) trained by Salem Bin Ghadayer wins the Al Maktoum Challenge Round 3 Group 1, giving
Long River (USA) trained by Salem Bin Ghadayer wins the Al Maktoum Challenge Round 3 Group 1, giving
Second Summer (USA) trained by Doug Watson
Long River (USA) trained by Salem Bin Ghadayer wins the Al Maktoum Challenge Round 3 Group 1, giving
Condolences to all connections to Ertijaal (AUS) trained by Mike De Kock who suffered a fatal injury
Long River (USA) trained by Salem Bin Ghadayer wins the Al Maktoum Challenge Round 3 Group 1, giving
Earnshaw (USA) showing off his swan neck
Decorated Knight (GB) and Andrea Atzeni trained by Roger Charlton win the Jebel Hatta Group 1
Untitled